• budynek_LO_w_Glownie_min

Szlachetna paczkaShow GalleryPo raz drugi nasza szkoła brała udział w akcji „Szlachetna paczka”. Dzięki hojności i zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły udało nam się przygotować paczki z artykułami spożywczymi, środkami chemicznymi. Rodzina otrzymała również od nas upominki  i prezenty pod choinkę. Za zebrane pieniądze został zakupiony tablet. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie paczki bardzo serdecznie dziękujemy.  O tym, że warto pomagać innym niech świadczą słowa, które otrzymaliśmy od obdarowanej rodziny: „Jesteście cudownymi ludźmi, dziękujemy  Wam z całego serca”

Lekcja geografii w Lesie ŁagiewnickimShow Gallery7 grudnia pogoda nie sprzyjała spacerom. Mimo to uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w lekcji geografii  na terenie Lasu Łagiewnickiego. Celem zajęć było przypomnienie sposobów wyznaczania kierunków w terenie i wyznaczania azymutów, a przede wszystkim wykorzystanie tych umiejętności w praktyce.  W deszczowym marszu na orientację z mapą i busolą wzięło udział 9 grup, które startowały z ośrodka w kilkuminutowych odstępach czasu, a ich zadaniem było przemierzyć określoną trasę i zebrać informacje pozostawione w różnych miejscach przez organizatorów.

LO w Głownie na UŁ

Uczniowie klasy I B Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno - chemicznym wraz z nauczycielką biologii, panią Martą Polit - Wawrzyn uczestniczyli w interesujących zajęciach na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Poznajemy swoje miasto i jego historię
15 listopada w murach ZSL-G gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie. Przedszkolaki oglądały z dużym zainteresowaniem zgromadzone na wystawie eksponaty. Odbywając fotograficzną podróż ulicami Głowna poznawały historię swojego miasta. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i wykazały się dużą wiedzą. Miło było nam gościć tak wdzięcznych słuchaczy.

Ogólnopolski Konkurs Geologiczny w LO w Głownie

Zapraszam  wszystkich uczniów Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie do udziału w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Geologicznym, którego organizatorem jest Muzeum Geologiczne PIG – PIB w Kielcach. Wszystkie informacje oraz zadania konkursowe znajdują się na stronie  - Państwowego  Instytutu  Geologicznego Państwowego  Instytutu Badawczego oddział w Kielcach – zakładka  Muzeum Geologiczne – Konkursy.

Marta Polit - Wawrzyn

O Myanmarze i Filipinach w LO w Głownie

O Myanmarze i Filipinach opowiedział zainteresowanym geografią uczniom ZSl-G pan Lech Kowalski, przedsiębiorca i podróżnik mieszkający w Warszawie, ale pochodzący z Głowna. Jak wspomniał, zwiedził znacznie ponad 100 krajów, ale region Azji Południowo-Wschodniej wydaje mu się szczególnie ciekawy. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się niektórych zwyczajach mieszkańców w/w krajów, obejrzeli ciekawe zdjęcia, usłyszeli osobiste historie z podróży.

Olimpiada wiedzy o HIV w LO w Głownie

Uczniowie klasy IB Liceum Ogólnokształcącego w Głownie wzięli udział w powiatowym etapie Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, której organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łodzi.

Wycieczka do Warszawy uczniów ZSLG w Głownie
W dniu 30 października 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Licealno- Gimnazjalnych wzięli udział w  wycieczce do Warszawy „Śladami II Rzeczypospolitej”.  W ramach realizowanego projektu „Wolność, Godność, Niepodległość”  ze  środków pozyskanych od  Ministra Edukacji Narodowej. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji ale niezaprzeczalnie największą okazał się  Cmentarz na Powązkach, który kryje wiele ciekawych historii. Jest miejscem pochówku najwybitniejszych postaci okresu międzywojennego, zarówno bohemy artystycznej jak i politycznej.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie wzięli udział w II edycji Fotograficznego  Konkursu Ekologicznego pt. „Czysta woda wokół nas”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 3 w Łodzi. Adresatami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego kraju. Szkolnym koordynatorem Konkursu była nauczycielka biologii, pani Marta Polit-Wawrzyn.

Back to top