Nasze sukcesy sportoweShow Gallery

XXXIV Olimpiada Wiedzy EkologicznejShow GalleryUczniowie klasy I B o profilu biologiczno – chemicznym wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Organizatorem Olimpiady jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. Opiekunem merytorycznym uczniów była nauczycielka biologii i chemii, pani Marta Polit – Wawrzyn.

Warsztaty z zakresu edukacji ekologicznejShow Gallery31 stycznia uczniowie klasy IB  o profilu biologiczno – chemicznym  Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie  z klas III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Wpływ rolnictwa na wodę”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez edukatora z Ośrodka Działań Edukacji Ekologicznej Źródła w Łodzi. Były  już to kolejne warsztaty ekologiczne, w których młodzież uczestniczy i zgłębia tajniki ekologii i ochrony środowiska. Inicjatorką warsztatów była nauczycielka biologii i chemii, pani Marta Polit-Wawrzyn.

Aniołkowe granieShow Gallery
21 stycznia 2019 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji “Aniołkowe Granie”, w ramach której zbierano dary dla dzieci z Domów Dziecka i znajdujących się w pieczy zastępczej.  Nasza szkoła włączyła się w akcję poprzez zbiórkę książek dla młodzieży. Przekazaliśmy ogółem 150 książek. W trakcie uroczystości  zostały wręczone certyfikaty i podziękowania. Magiczną moc przedsięwzięcia podkreśliły występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z Głowna i okolic.  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

StulecimyShow Gallery

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSL-G przypomnieli   o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia -  dzień wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau.

Uczniowie przypomnieli również o odsłoniętych w naszej szkole  tablicach  poświęconych pamięci ofiar głowieńskiego getta w latach 1940- 1941 oraz siostry i matki Pani Poli Hinenberg - naocznego świadka tamtych tragicznych wydarzeń. Oddaliśmy hołd wszystkim Ofiarom Holokaustu i uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy.

Rada Samorządu Uczniowskiego zapaliła pod tablicami symboliczne znicze pamięci.

StudniówkaShow Gallery

Chemia pod lupąShow GalleryMłodzież  naszej szkoły  uczestniczy w zajęciach chemii, podczas których poznaje w sposób doświadczalny  świat nauk  przyrodniczych. Cyklicznie uczniowie poznają procesy i zjawiska, o których uczą się na lekcjach chemii. Pozwala to w sposób bezpośredni sprawdzić wiedzę teoretyczną z praktyką, co jest podstawą  nauk przyrodniczych. Młodzież pracuje pod czujnym okiem nauczycielki chemii, pani Marty Polit – Wawrzyn. 

Back to top