• budynek_LO_w_Glownie_min
Warsztaty ekologiczne „Czysta woda prawem człowieka”

Uczniowie klasy I B o profilu biologiczno – chemicznym Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na temat wody. Podczas zajęć uczniowie poznawali, jaką rolę odgrywa woda w życiu pojedynczych ludzi oraz całych społeczności oraz jakie skutki niesie brak dostępu do czystej wody. Uczniowie analizowali  w grupach przyczyny i skutki  dostępu do czystej wody w różnych częściach świata; szukali rozwiązań dla problemu dostępności wody na  świecie. W czasie warsztatów młodzież dyskutowała o prawach człowieka do wody, o wpływie zmian klimatu na stosunki wodne na świecie oraz kwestii wpływu niedoboru wody na sytuację społeczno – gospodarczą na świecie.

"Zatrzymane w kadrze" wystawa fotograficzna

    

Wizyta dyplomaty amerykańskiego w LO w Głownie

David Orton, przedstawiciel ambasady USA gościł 3 października w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie.  Celem wizyty była prezentacja i wykład  „100 Lat Razem- POLSKA i USA” przygotowana w związku z uhonorowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego programu pracownicy Ambasady USA w Warszawie oraz Konsulatu w Krakowie mają w ciągu roku odwiedzić w sumie 100 szkół na terenie całej Polski.
Podczas spotkania uczniowie - objęci programem Akademia Licealisty- zadawali mnóstwo pytań dotyczących zarówno sytuacji politycznej i społecznej w USA, jak   i życia prywatnego dyplomaty. Koordynatorami spotkania były nauczycielki języka angielskiego p. Iwona Mokras-Wosik i Anna Rakowska, natomiast ze strony Ambasady p. Monika Rokicka.

Monika Sawicka

Rok 2018 - „Rokiem dla Niepodległej” Z tej okazji 9 października 2018 r. w naszej szkole, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną w Głownie, odbyło się spotkanie z łódzką pisarką i dziennikarką, panią Moniką Sawicką.

Żywa flaga Polski

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – uczniowie i nauczyciele ZSL – G utworzyli „żywą” flagę Polski.

26 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu uhonorowano najlepszych uczniów. Kacper Walichnowski , uczeń klasy IIIa otrzymał stypendium „Nasz Prymus” odznaczając się najwyższą średnią w powiecie- 5, 73. Natomiast, Marta Wilk, uczennica klasy IIIb została nagodzona za talent taneczny,  a Jan Gabreylczyk, uczeń klasy IIIb za osiągnięcia sportowe  otrzymując stypendium „ Nasz Talent”.

Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Wystawa "Zatrzymane w kadrze"

Środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne

Po zażyciu dopalaczy grożą Ci: problemy z prawem, choroby psychiczne, a nawet śmierć!

Narodowe Czytanie w LO w Głownie

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów…”

Kartezjusz

Wcielając w życie słowa Kartezjusza nasi uczniowie – Kaja Struszczak, Natalia Michalak, Eliza Zatorska, Oliwia Trzmielak, Daria Kacperska, Paulina Ługowska, Milena Kowalska, Gracjan Moszczyński wraz z nauczycielami – Anną Kotulską i Małgorzatą Rajpold, po raz kolejny chętnie zaangażowali się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zorganizowaną na terenie miasta przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Na stacji PKP, wspólnie z przedstawicielami władz Głowna, kolegami i koleżankami z innych szkół, „spotkaliśmy się” ze Stefanem Żeromskim, czytając jedno z jego bardziej znanych i wybitnych dzieł- „Przedwiośnie”. Choć pora roku zgoła inna niż sugeruje tytuł, to w promieniach wrześniowego słońca przenieśliśmy się do Baku, poznaliśmy losy rodziny Baryków, przeraziliśmy rewolucją i idąc za głosem pisarza zadumaliśmy się nad wymarzonym  kształtem nowej Polski…

Back to top