Podręczniki dla klas I po szkole podstawowej

 

Klasa z historią w zakresie podstawowym

 

 

Klasa z historią w zakresie rozszerzonym

Poznać przeszłość 1

Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy

Autorzy: Adam Szweda, Marcin Pawlak

Wyd. Nowa Era

Nr dopuszczenia 1021/1/2019

Zrozumieć przeszłość 1

Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres rozszerzony.

Autorzy: Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski

Wyd. Nowa Era

Nr dopuszczenia 1019/1/2019

 

OGŁOSZENIE 

W pierwszych dniach września
w szkole zostanie zorganizowany kiermasz podręczników używanych dla uczniów klasy pierwszej
– 3 letniego liceum.

Wręczenie świadectw dojrzałości odbędzie się 04.07.2019 r. (czwartek) o godz. 1200 po uprzednim rozliczeniu się uczniów z szafek i biblioteki.

Dzień DzieckaShow Gallery

Święto WolnościShow GalleryObchody 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989r. w naszej szkole rozpoczęły się spotkaniem przy urnie wyborczej. Młodzież i pracownicy szkoły na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych zaznaczali życzenia dla Polski na kolejne 30 lat. Organizatorzy przypomnieli jak ważne i przełomowe to było wydarzenie, że zakończył się w Polsce komunizm i staliśmy się państwem wolnym i demokratycznym.

Szkolny Konkurs Geograficzny w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie

16 maja odbył się II etap konkursu ,,Geografia na szóstkę”, którego tematem wiodącym była Europa.

 W I etapie  uczestnicy zmagali się z zadaniami geograficznymi w domu. Do etapu  II etapu zakwalifikowało się 10 osób. Uczestnicy mierzyli się z  testem wiedzy i sprawdzianem umiejętności geograficznych dotyczących Starego Kontynentu. Obok zadań typowo geograficznych polegających m.in. na rozpoznawaniu obiektów na mapie Europy pojawiły się pytania o kuchnię, architekturę i inne europejskie ,, ciekawostki”.

Wielka zbiórka książek

W dniach 20 – 24. 05.2019 r.  w naszej szkole odbędzie się zbiórka książek w ramach ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek 2019.

Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, najlepiej wydane po 2000 roku. Prosimy o książki w bardzo dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazalibyście  bliskim w potrzebie.

Zebrane książki zostaną przekazane szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym.

Książki możecie przynieść do biblioteki szkolnej.  Liczymy na Was.

Więcej o akcji  na stronie https://zaczytani.org

 

Koordynatorzy akcji:

Radiowęzeł „Nutka” i Biblioteka szkolna.

Res mirabiles i nowoczesna humanistykaShow Gallery

Licealiści i Gimnazjaliści z ZSL – G uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Filozoficzno – Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.

 Na ciekawym wykładzie dr hab. Anny Kowalskiej – Pietrzak uczniowie dowiedzieli się o najczęściej powtarzających się nadnaturalnych zjawiskach w hagiografii polskiej i obcej okresu średniowiecza.

W kolejnej części zajęć uniwersyteckich dr Bartosz Kałużny przedstawił młodzieży humanistykę jako nowoczesną, multidyscyplinarną i wszechstronną dyscyplinę poznawania świata.

Organizator zajęć na Wydziale -  nauczyciel historii Magdalena Łysio

Z wizytą w przedszkoluShow Gallery6 maja nasi Wolontariusze wraz z opiekunem, panią Katarzyną Gorącą udali się z wizytą do przedszkolaków Przedszkola Specjalnego „Szafirek” przy Zespole Szkół Specjalnych w Głownie. Uczennice: Kaja Struszczak, Katarzyna Milczarek i Natalia Michalak przeprowadziły z dziećmi zajęcia dotyczące praw zwierząt, które w głównej mierze opierały się na zabawach ruchowych, rozpoznawaniu głosu zwierząt oraz krótkiej treści tematycznej. Przedszkolaki przy pomocy naszych Wolontariuszek oraz swoich pań rysowały też ulubione zwierzę. Dla nas była to zupełnie nowa i pełna wyzwań lekcja. Na podsumowanie zajęć dzieci otrzymały drobne upominki w postaci słodkości i balonów. Po naszej wizycie w przedszkolu, podczas zebrania Szkolnego Koła Wolontariatu dziewczyny dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, wnioskami z zajęć, jednocześnie zachęcając innych do spróbowania swoich sił w tego rodzaju zajęciach. Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Specjalnych w Głownie za zaproszenie i możliwość doświadczenia czegoś nowego, a także paniom, które cały czas pomagały nam w przeprowadzeniu zajęć. Z chęcią wybierzemy się z podobną wizytą do przedszkola jeszcze nie jeden raz. 

Back to top