Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 

odbędzie się

3 września 2018 roku (poniedziałek)

o godz. 1000 dla gimnazjum i liceum. 

 

Zapraszamy

Zakończenie roku klasy 3 GIM w Głownie

21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia klas trzecich gimnazjum, której towarzyszyło przesłanie  „W życiu jak w teatrze - każdą rolę odgrywaj jak najlepiej”. W teatralnej scenerii uczniowie otrzymali wypracowane świadectwa i zostali uhonorowani za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz za osiągniecia na rzecz społeczności szkolnej. 

Uczniowie ZSLG w Głownie na zielonej szkole

Uczniowie klas III Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2 w Głownie  udali się na zieloną szkołę do  malowniczej miejscowości Kąty Rybackie  nad Zalewem  Wiślanym. Opiekunami uczniów byli – pani Marta Polit-Wawrzyn, Izolda Wesołowska oraz Bartłomiej Pakowski.

W  trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła Toruń, Gdynię, Sopot, Sztutowo, Krynicę Morską, Frombork oraz Malbork. Przez cały wyjazd towarzyszyła uczniom piękna i słoneczna pogoda oraz  nieograniczona ilość atrakcji turystycznych, które spotykali i poznawali w odwiedzanych miastach. 

Członkowie SU ZSLG w Głownie

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z  Zespołu Szkół Licealno -Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunem SU i nauczycielką historii panią Magdaleną Łysio udali się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze pamięci na symbolicznych  grobach Pana majora Stefana Piotrowskiego, a także Pana porucznika Stanisława Sachockiego  zamordowanych kwietnu 1940r.w Katyniu.

Sobotni Maraton Powtórek

Ciekawa lekcja biologii 4

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i  Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2  na zajęciach  biologii w sposób doświadczalny poznają budowę  i fizjologię ludzkiego ciała. W wędrówkę  do wnętrza  ludzkiego organizmu, młodzież udaje się wraz z nauczycielką biologii, Panią Martą Polit-Wawrzyn. Najskuteczniejszym oraz najciekawszym sposobem nauki jest bezpośrednie badanie, obserwacja oraz doświadczenie.

Brązowe Medalistki

W dniu 22.02.2018 r. na hali MOSiR w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w koszykówce dziewcząt w ramach IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, w których nasze zawodniczki wywalczyły miejsce na podium. W  pierwszym meczu  przegraliśmy z SP 1 Aleksandrów Łódzki. Niemniej jednak podopieczne trenera Bartłomieja Pakowskiego pewnie pokonały SP 1 Głowno 44:15 a następnie o 3 miejsce pokonały uczennice ze Zgierza 65:15 i ostatecznie zajęły 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach :)

Bal gimnazjalny 2018

19 stycznia 2018r. w pięknej, zimowej scenerii w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych odbył się bal trzecich klas gimnazjum. Młodzież świętowała ten szczególny wieczór w gronie zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciła Pani dyrektor- Anna Lewandowska, członek zarządu powiatu zgierskiego - Pan Wojciech Brzeski, Burmistrz Miasta Głowna- Pan Grzegorz Janeczek a także nauczyciele i pracownicy szkoły. Licznie przybyli także rodzice uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem zadbali o każdy szczegół balu.

igrzyska młodzieży szkolnejW dniu 17.01.2018 r. nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w siatkówce chłopców w ramach IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Jako jedyna drużyna z Głowna toczyliśmy walkę do samego końca. Pokonaliśmy dwa zespoły ze Zgierza ale ostatecznie zajęliśmy dobre czwarte miejsce w zawodach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach :)

Back to top