Święto WolnościShow GalleryObchody 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989r. w naszej szkole rozpoczęły się spotkaniem przy urnie wyborczej. Młodzież i pracownicy szkoły na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych zaznaczali życzenia dla Polski na kolejne 30 lat. Organizatorzy przypomnieli jak ważne i przełomowe to było wydarzenie, że zakończył się w Polsce komunizm i staliśmy się państwem wolnym i demokratycznym.

Realizacja projektu rozpoczęła się symbolicznie 4 czerwca  i będzie kontynuowana m.in. na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i historii. Całość zakończy pokaz prezentacji i zdjęć wykonanych przez uczniów  pt. „Polska po 30 latach wolności.” Obchody Święta Wolności przygotowane zostały przez Radę Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem nauczycielką historii Magdaleną Łysio. Uczniowie odpowiedzialni za realizację projektu: Maria Siek, Zuzanna Mirowska, Katarzyna Milczarek, Zuzanna Parol, Kaja Struszczak, Natalia Michalak, Paweł Majchrzak i Mateusz Górczyński – autor plakatów.

Back to top