Szkolny Konkurs Geograficzny w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie

16 maja odbył się II etap konkursu ,,Geografia na szóstkę”, którego tematem wiodącym była Europa.

 W I etapie  uczestnicy zmagali się z zadaniami geograficznymi w domu. Do etapu  II etapu zakwalifikowało się 10 osób. Uczestnicy mierzyli się z  testem wiedzy i sprawdzianem umiejętności geograficznych dotyczących Starego Kontynentu. Obok zadań typowo geograficznych polegających m.in. na rozpoznawaniu obiektów na mapie Europy pojawiły się pytania o kuchnię, architekturę i inne europejskie ,, ciekawostki”.

Celem  konkursu jest rozwijanie zainteresowań geograficznych i ciekawości światem, poszerzanie wiedzy przedmiotowej,  a także motywowanie do samokształcenia.

Organizatorem konkursu jest nauczycielka geografii Ilona Dąbrowska

Back to top