Z wizytą w przedszkoluShow Gallery6 maja nasi Wolontariusze wraz z opiekunem, panią Katarzyną Gorącą udali się z wizytą do przedszkolaków Przedszkola Specjalnego „Szafirek” przy Zespole Szkół Specjalnych w Głownie. Uczennice: Kaja Struszczak, Katarzyna Milczarek i Natalia Michalak przeprowadziły z dziećmi zajęcia dotyczące praw zwierząt, które w głównej mierze opierały się na zabawach ruchowych, rozpoznawaniu głosu zwierząt oraz krótkiej treści tematycznej. Przedszkolaki przy pomocy naszych Wolontariuszek oraz swoich pań rysowały też ulubione zwierzę. Dla nas była to zupełnie nowa i pełna wyzwań lekcja. Na podsumowanie zajęć dzieci otrzymały drobne upominki w postaci słodkości i balonów. Po naszej wizycie w przedszkolu, podczas zebrania Szkolnego Koła Wolontariatu dziewczyny dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, wnioskami z zajęć, jednocześnie zachęcając innych do spróbowania swoich sił w tego rodzaju zajęciach. Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Specjalnych w Głownie za zaproszenie i możliwość doświadczenia czegoś nowego, a także paniom, które cały czas pomagały nam w przeprowadzeniu zajęć. Z chęcią wybierzemy się z podobną wizytą do przedszkola jeszcze nie jeden raz. 

Back to top