Ekobelfry 2019

Sukcesem zakończył się udział  Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie w VII  edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ekoszkoła  - Ekobelfry 2018”. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie szkół oraz nauczycieli  aktywnie promujących działania z zakresu edukacji proekologicznej  i ochrony środowiska w roku szkolnym 2017/2018. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Konkurs skierowany został  do wszystkich typów szkół i nauczycieli z całego województwa łódzkiego.

Systematyczna  praca na rzecz edukacji ekologicznej i ochrony środowiska  została oceniona jako  najlepiej funkcjonującą w tym zakresie szkołę województwa łódzkiego i otrzymała nagrodę I stopnia.  Również nauczycielka biologii, przyrody i chemii, pani Marta Polit - Wawrzyn otrzymała nagrodę I stopnia i otrzymała tytuł Ekobelfra.

Jest to najwyższe wyróżnienie dla działań realizowanych w naszej szkole w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska oraz podziękowanie dla nauczycieli i uczniów, którzy ciężko pracują i każdego dnia promują  postawy proekologiczne, zaszczepiając bakcyla ekologii wśród swoich kolegów ze szkoły, rodzin i znajomych oraz lokalnej społeczności.

Nasza szkoła od  lat aktywnie działa na rzecz ochrony  środowiska lokalnego, realizujemy liczne konkursu, projekty i przedsięwzięcia o tematyce przyrodniczo - ekologicznej, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim. W ten sposób pragniemy kształtować wśród  młodzieży oraz mieszkańców naszego miasta właściwe postawy, ponieważ praca na rzecz ochrony środowiska naturalnego jest podstawowym, moralnym obowiązkiem każdego człowieka.

Back to top