Wizyta dyplomaty amerykańskiego w LO w Głownie

David Orton, przedstawiciel ambasady USA gościł 3 października w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie.  Celem wizyty była prezentacja i wykład  „100 Lat Razem- POLSKA i USA” przygotowana w związku z uhonorowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego programu pracownicy Ambasady USA w Warszawie oraz Konsulatu w Krakowie mają w ciągu roku odwiedzić w sumie 100 szkół na terenie całej Polski.
Podczas spotkania uczniowie - objęci programem Akademia Licealisty- zadawali mnóstwo pytań dotyczących zarówno sytuacji politycznej i społecznej w USA, jak   i życia prywatnego dyplomaty. Koordynatorami spotkania były nauczycielki języka angielskiego p. Iwona Mokras-Wosik i Anna Rakowska, natomiast ze strony Ambasady p. Monika Rokicka.

Back to top