Monika Sawicka

Rok 2018 - „Rokiem dla Niepodległej” Z tej okazji 9 października 2018 r. w naszej szkole, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną w Głownie, odbyło się spotkanie z łódzką pisarką i dziennikarką, panią Moniką Sawicką.

Pisarka przeprowadziła warsztat historyczno-literacko-plastyczny „Polska moich marzeń”. Po wysłuchaniu wykładu i obejrzeniu prezentacji przypominających historię Polski z okresu zaborów, przedstawiających postać Józefa Piłsudskiego i utrwalających symbole narodowe, licealiści z klasy Ia i gimnazjaliści z klasy IIIb tworzyli książki marzeń Polaka żyjącego w początkach XX wieku. Nasza młodzież poradziła sobie z tym trudnym tematem. Powstały „mini książki” o tematyce niepodległościowej. Na zakończenie spotkania pani Monika obdarowała uczestników warsztatów biało-czerwonymi wstążkami.

Back to top