Narodowe Czytanie w LO w Głownie

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów…”

Kartezjusz

Wcielając w życie słowa Kartezjusza nasi uczniowie – Kaja Struszczak, Natalia Michalak, Eliza Zatorska, Oliwia Trzmielak, Daria Kacperska, Paulina Ługowska, Milena Kowalska, Gracjan Moszczyński wraz z nauczycielami – Anną Kotulską i Małgorzatą Rajpold, po raz kolejny chętnie zaangażowali się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, zorganizowaną na terenie miasta przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Na stacji PKP, wspólnie z przedstawicielami władz Głowna, kolegami i koleżankami z innych szkół, „spotkaliśmy się” ze Stefanem Żeromskim, czytając jedno z jego bardziej znanych i wybitnych dzieł- „Przedwiośnie”. Choć pora roku zgoła inna niż sugeruje tytuł, to w promieniach wrześniowego słońca przenieśliśmy się do Baku, poznaliśmy losy rodziny Baryków, przeraziliśmy rewolucją i idąc za głosem pisarza zadumaliśmy się nad wymarzonym  kształtem nowej Polski…

Back to top