Warsztaty w Akademii Licealisty

W dniu 23 stycznia 2018r. uczniowie klasy I a oraz II b LO w ramach zajęć Akademia Licealisty uczestniczyli w warsztatach  nt. "Wyjechać czy zostać? - czyli plusy i minusy migracji długookresowej". Zajęcia pod kierunkiem dr Macieja Onasza  wprowadziły młodzież w trudną  do  podjęcia decyzję pracy poza granicami naszego kraju.

Dodatkowo zapoznaliśmy się zarówno z danymi statystycznymi dotyczącymi migracji i emigracji. Problemem uchodźców i emigrantów.  W ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie młodzież uczestniczyła w lekcji związanej z prawem i procesem karnym w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Zwiedziliśmy budynek sądu, areszt, poznaliśmy podstawową terminologię związaną z procesem karnym. Na podsumowanie zdobytej wiedzy teoretycznej uczestniczyliśmy w rozprawie karnej, która ukazała w praktyce działalność sądu, ławników adwokatów i prokuratury.  

wycieczka_do_sadu_01
wycieczka_do_sadu_02

Back to top