Aktualności

Dzień Dziecka
Święto Wolności

Obchody 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989r. w naszej szkole rozpoczęły się spotkaniem przy urnie wyborczej. Młodzież i pracownicy szkoły na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych zaznaczali…

16 maja odbył się II etap konkursu ,,Geografia na szóstkę”, którego tematem wiodącym była Europa.
 W I etapie  uczestnicy zmagali się z zadaniami geograficznymi w domu. Do etapu  II etapu…

Wielka zbiórka książek

W dniach 20 – 24. 05.2019 r.  w naszej szkole odbędzie się zbiórka książek w ramach ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek 2019.
Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

Res mirabiles i nowoczesna humanistyka

Licealiści i Gimnazjaliści z ZSL – G uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Filozoficzno – Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.
 Na ciekawym wykładzie dr hab. Anny Kowalskiej – Pietrzak uczniowie…

Previous Next Play Pause
Dzień Dziecka Święto Wolności Wielka zbiórka książek Res mirabiles i nowoczesna humanistyka
Euroweek

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunami, Anną Rakowską, Agatą Chabera-Młynarzcyk oraz z panią dyrektor Anną Lewandowską uczestniczyli w warsztatach językowych "EuroWeek - Szkoła Liderów", zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Od wielu lat projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Obóz szkoleniowy odbył się w dniach 19 – 22 .11. 2017r. w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.

Licealiści i gimnazjaliści mieli okazję poznać tradycje innych państw uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
 Nietypowa formuła zajęć w postaci interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń  w pełni zaangażowała naszą młodzież do działania.  Uczniowie nie tylko uczyli się języka, ale również doskonalili  umiejętności pracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli liczne prezentacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach wolontariuszy. Ponadto, odgrywali własne przedstawienia poruszające dany problem. Jedno z zadań polegało na przygotowaniu scenariusza i nakręceniu krótkiego filmu w języku angielskim. 

Obóz językowy na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy niechętnie rozstawali się z wolontariuszami. To dzięki nim mieli okazję,  choć przez kilka dni, funkcjonować w środowisku wielokulturowym oraz pokonywać barierę językową. 

euroweek14
euroweek15
euroweek11
euroweek12
euroweek13

Back to top