Aktualności

Nasze sukcesy sportowe
Olimpiada  Wiedzy Ekologicznej

Uczniowie klasy I B o profilu biologiczno – chemicznym wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Organizatorem Olimpiady jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego…

Edukacja ekologiczna - warsztaty

31 stycznia uczniowie klasy IB  o profilu biologiczno – chemicznym  Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie  z klas III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Wpływ rolnictwa…

Aniołkowe granie

21 stycznia 2019 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji “Aniołkowe Granie”, w ramach której zbierano dary dla dzieci z Domów Dziecka i znajdujących…

Pożegnanie
Stulecimy
Previous Next Play Pause
Nasze sukcesy sportowe Olimpiada  Wiedzy Ekologicznej Edukacja ekologiczna - warsztaty Aniołkowe granie Pożegnanie Stulecimy
Euroweek

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunami, Anną Rakowską, Agatą Chabera-Młynarzcyk oraz z panią dyrektor Anną Lewandowską uczestniczyli w warsztatach językowych "EuroWeek - Szkoła Liderów", zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Od wielu lat projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Obóz szkoleniowy odbył się w dniach 19 – 22 .11. 2017r. w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.

Licealiści i gimnazjaliści mieli okazję poznać tradycje innych państw uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
 Nietypowa formuła zajęć w postaci interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń  w pełni zaangażowała naszą młodzież do działania.  Uczniowie nie tylko uczyli się języka, ale również doskonalili  umiejętności pracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli liczne prezentacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach wolontariuszy. Ponadto, odgrywali własne przedstawienia poruszające dany problem. Jedno z zadań polegało na przygotowaniu scenariusza i nakręceniu krótkiego filmu w języku angielskim. 

Obóz językowy na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy niechętnie rozstawali się z wolontariuszami. To dzięki nim mieli okazję,  choć przez kilka dni, funkcjonować w środowisku wielokulturowym oraz pokonywać barierę językową. 

euroweek14
euroweek15
euroweek11
euroweek12
euroweek13

Back to top