Aktualności

Warsztaty ekologiczne „Czysta woda prawem człowieka”

Uczniowie klasy I B o profilu biologiczno – chemicznym Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na temat wody. Podczas zajęć uczniowie poznawali, jaką rolę odgrywa woda…

„100 lat razem” - wizyta dyplomaty amerykańskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie

David Orton, przedstawiciel ambasady USA gościł 3 października w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie.  Celem wizyty była prezentacja i wykład  „100 Lat Razem- POLSKA i USA”

Warsztaty patriotyczne z pisarką Moniką Sawicką

Rok 2018 - „Rokiem dla Niepodległej” Z tej okazji 9 października 2018 r. w naszej szkole, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną w Głownie, odbyło się spotkanie…

Żywa flaga Polski

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – uczniowie i nauczyciele ZSL – G utworzyli „żywą” flagę Polski.

Wystawa
Środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne

Po zażyciu dopalaczy grożą Ci: problemy z prawem, choroby psychiczne, a nawet śmierć!

Narodowe czytanie

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów…”
Kartezjusz
Wcielając w życie słowa Kartezjusza nasi uczniowie – Kaja Struszczak, Natalia Michalak,

Previous Next Play Pause
Warsztaty ekologiczne „Czysta woda prawem człowieka” „100 lat razem” - wizyta dyplomaty amerykańskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Głownie Warsztaty patriotyczne z pisarką Moniką Sawicką Żywa flaga Polski Wystawa Środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne Narodowe czytanie
Euroweek

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunami, Anną Rakowską, Agatą Chabera-Młynarzcyk oraz z panią dyrektor Anną Lewandowską uczestniczyli w warsztatach językowych "EuroWeek - Szkoła Liderów", zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Od wielu lat projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Obóz szkoleniowy odbył się w dniach 19 – 22 .11. 2017r. w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.

Licealiści i gimnazjaliści mieli okazję poznać tradycje innych państw uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
 Nietypowa formuła zajęć w postaci interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń  w pełni zaangażowała naszą młodzież do działania.  Uczniowie nie tylko uczyli się języka, ale również doskonalili  umiejętności pracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli liczne prezentacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach wolontariuszy. Ponadto, odgrywali własne przedstawienia poruszające dany problem. Jedno z zadań polegało na przygotowaniu scenariusza i nakręceniu krótkiego filmu w języku angielskim. 

Obóz językowy na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy niechętnie rozstawali się z wolontariuszami. To dzięki nim mieli okazję,  choć przez kilka dni, funkcjonować w środowisku wielokulturowym oraz pokonywać barierę językową. 

euroweek14
euroweek15
euroweek11
euroweek12
euroweek13

Back to top