Aktualności

Szlachetna paczka

Po raz drugi nasza szkoła brała udział w akcji „Szlachetna paczka”. Dzięki hojności i zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły udało nam się przygotować paczki…

Lekcja geografii w Lesie Łagiewnickim

7 grudnia pogoda nie sprzyjała spacerom. Mimo to uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w lekcji geografii  na terenie Lasu Łagiewnickiego. Celem zajęć było przypomnienie sposobów wyznaczania…

Z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim

Uczniowie klasy I B Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno - chemicznym wraz z nauczycielką biologii, panią Martą Polit - Wawrzyn uczestniczyli w interesujących zajęciach na Wydziale Biologii…

Poznajemy swoje miasto i jego historię

15 listopada w murach ZSL-G gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie. Przedszkolaki oglądały z dużym zainteresowaniem zgromadzone na wystawie eksponaty. Odbywając fotograficzną

Ogólnopolski Konkurs Geologiczny

Zapraszam  wszystkich uczniów Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie do udziału w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Geologicznym, którego organizatorem jest Muzeum Geologiczne PIG…

O Myanmarze i Filipinach

O Myanmarze i Filipinach opowiedział zainteresowanym geografią uczniom ZSl-G pan Lech Kowalski, przedsiębiorca i podróżnik mieszkający w Warszawie, ale pochodzący z Głowna. Jak wspomniał, zwiedził

Previous Next Play Pause
Szlachetna paczka Lekcja geografii w Lesie Łagiewnickim Z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim Poznajemy swoje miasto i jego historię Ogólnopolski Konkurs Geologiczny    O Myanmarze i Filipinach
Euroweek

Uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunami, Anną Rakowską, Agatą Chabera-Młynarzcyk oraz z panią dyrektor Anną Lewandowską uczestniczyli w warsztatach językowych "EuroWeek - Szkoła Liderów", zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Program EuroWeek - Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Od wielu lat projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Obóz szkoleniowy odbył się w dniach 19 – 22 .11. 2017r. w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej.

Licealiści i gimnazjaliści mieli okazję poznać tradycje innych państw uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
 Nietypowa formuła zajęć w postaci interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń  w pełni zaangażowała naszą młodzież do działania.  Uczniowie nie tylko uczyli się języka, ale również doskonalili  umiejętności pracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli liczne prezentacje o kulturze, tradycjach i zwyczajach wolontariuszy. Ponadto, odgrywali własne przedstawienia poruszające dany problem. Jedno z zadań polegało na przygotowaniu scenariusza i nakręceniu krótkiego filmu w języku angielskim. 

Obóz językowy na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy niechętnie rozstawali się z wolontariuszami. To dzięki nim mieli okazję,  choć przez kilka dni, funkcjonować w środowisku wielokulturowym oraz pokonywać barierę językową. 

euroweek14
euroweek15
euroweek11
euroweek12
euroweek13

Back to top