Październik - Klasa Patronacka

WARSZTATY NA WYDZIALE STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH I POLITOLOGICZNYCH UŁ

31 października uczniowie Liceum Ogólnokształcącego , pod opieką nauczycieli p. Anną Kotulską, p. Iloną Dąbrowską i p. Iwoną Mokras-Wosik, wzięli udział w warsztatach prowadzonych w ramach programu Akademia Licealisty. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny i korelowały z podstawą programową. Były zgodne z potrzebami i zainteresowaniami uczniów.

Pierwsze zajęcia „Dostęp do informacji publicznej” prowadzone były przez mgr Pawła Stępnia. Uczniowie dowiedzieli się co jest informacją publiczną, czym jest BIP oraz jak skonstruować wniosek o udostępnienie informacji publicznej.  Następnie,  grupa humanistów udała się na warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dr Magdalenę Żakowską. Celem zajęć było stworzenie pierwszej strony gazety. Natomiast grupa uczniów o profilu geograficznym udała się do planetarium w Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie odbyła się interesująca lekcja pt. „Kosmiczne cienie”. Pokaz  prezentował mechanizm zaćmienia Słońca i Księżyca oraz opisywał ich rodzaje. 

Uczniowie realizujący program Akademia Licealisty zdobyli tego dnia podpisy w swoich Indeksach.

kp_październik_02
kp_październik_03
kp_październik_04
kp_październik_05
kp_październik_06
Previous Next Play Pause

Back to top