Warsztaty " 10 TOP American Presidents"

"10 TOP American Presidents"

29 marca 2017r. klasa patronacka wzięła udział w wykładzie  „Prezydenci Ameryki i ich wpływ na losy Europy" prowadzonym przez panią dr Agnieszkę Węgrzyńską-Kisztelińską z Wydziału Studiów Międzynarodowych i  Politolologicznych UŁ.

Uczniowie pracując w zespołach na bazie tekstów źródłowych omówili najważniejsze informacje związane z życiem i działalnością wybranych prezydentów USA.  Następnie, 3 kwietnia na lekcji języka angielskiego, pani Iwona Mokras-Wosik zaprezentowała krótki film w języku angielskim prezentujący postaci 10 najważniejszych prezydentów USA. Uczniowie pracując w czterech grupach zrealizowali mini projekt językowy polegający na opracowaniu newsa z gazety  na temat danego prezydenta. Uczniowie pracowali korzystając z zasobów ICT. 

Warsztaty zakończyły się mini quizem, dzięki któremu uczniowie uzyskali wpisy i bardzo dobre oceny do Indeksów Licealisty.

klasa-patronacka-marzec01
klasa-patronacka-marzec03

Back to top