9 lutego 2017r. na zaproszenie pani Iwony Mokras-Wosik oraz pani Ilony Dąbrowskiej odbyły się warsztaty zorganizowane dla klasy patronackiej , a także innych licealistów zainteresowanych tematyką. Zajęcia prowadziła pani dr Agata Włodarska – Frykowska z Wydziału z Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, która najpierw przedstawiła prezentację w języku angielskim, wyjaśniając nową terminologię i charakterystykę generacji .

Następnie, uczniowie zostali podzieleni na grupy, które opracowały swoje oczekiwania co do przyszłego miejsca pracy uwzględniając cechy pokolenia Y.

Zajęcia wywołały dyskusję na temat nowoczesnych technologii - jako niewątpliwie największego atrybutu tego pokolenia-  w aspekcie pozytywów , ale także zagrożeń.

20170209_095723
20170209_100817
20170209_100835
20170209_101008
20170209_103028
Wizyta w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych i Ambasadzie Kanady

3 lutego uczniowie klasy patronackiej oraz grupa uczniów realizująca projekt edukacyjny o Stanach Zjednoczonych, a także zainteresowani licealiści wzięli udział w wyjeździe do Warszawy pod opieką pani Iwony Mokras - Wosik i pani Agnieszki Jakubowskiej. Nadrzędnym celem była wizyta w placówkach dyplomatycznych, zapoznanie się z ich funkcjonowaniem, a także z pracą i zadaniami dyplomatów.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych, gdzie po przejściu szczegółowej procedury wejścia na teren placówki, uczniowie mieli okazję spotkać się z dyplomatą Scottem Whitmore, Assistant Cultural Attaché (Zastępca Attaché Kulturalnego). Wykład Education in the USA  szczegółowo opisywał system edukacyjny z uwzględnieniem możliwości podjęcia studiów przez polskich absolwentów. Zwłaszcza ta część spotkała się   z dużym zainteresowaniem, pojawiły się liczne pytania ze strony naszych uczniów. Ponadto, był też czas na swobodną dyskusję w języku angielskim- nie zabrakło wymiany zdań na temat kontrowersyjnej  polityki nowego prezydenta.  

Następnie, uczniowie udali się do Ambasady Kanady, przywitani pysznymi croissantami z kawą. Spotkanie odbyło się na specjalne zaproszenie pani Ewy Krasnodębskiej , wystosowane do nauczycielki Iwony Mokras-Wosik, które to koordynują współpracę od 2014 roku.  Wizytę honorował nowy szef dyplomacji, Jeremy Wallace, który opowiedział wiele ciekawostek dotyczących Kanady, odwołując się licznych przykładów współpracy polsko-kanadyjskiej. Nawiązał do obchodzonej w tym roku 150 rocznicy, powołując się planowane przykłady wydarzeń towarzyszących temu jubileuszowi. Uczniowie mieli także okazję odbyć tour po budynku ambasady poznając jednocześnie strukturę jego funkcjonowania.

20170203_100500
IMG_0860
IMG_0862
IMG_0863
IMG_0866
20170203_100427

Back to top